Конспект заняття з малювання
в старшій групі
Тема: «Метелик»
Програмовий зміст.: продовжувати знайомити дітей з нетрадиційними техніками малювання. Вчити створювати малюнок в техніці «монотипії». Формувати вміння самостійно вибирати колірну гамму фарб, відповідну радісному річному настрою. Розвивати колірне сприйняття, удосконалювати дрібну моторику пальців рук і кистей. Викликати позитивний відгук на результати своєї творчості.
Матеріал й устаткування:
Для вихователя: ілюстрації із зображенням метеликів, лист альбомної паперу складеної навпіл, гуаш, пензлі, баночка з водою, палітра, ганчірка.
Для дітей: вирізаний контур метелика, гуаш, пензлі, баночки з водою, палітри, ганчірочки.
Організація дітей і методика проведення заняття
На мольберті розставлені картинки.
1. Вступна бесіда.
Ворушилися у квітки Всі чотири пелюстки.
Я зірвати його хотів, Він спурхнув і полетів.
Метелик.
Вірно. Діти, а як ви здогадалися, що це загадка про метелика?
Діти. У неї чотири крила, вона сиділа на квітці і потім полетіла.
Вірно. Подивіться, скільки красивих метеликів до нас прилетіло.
Педагог показує дітям ілюстрації із зображенням різних видів метеликів.
Діти, про метелика складено чимало віршів. Зараз я прочитаю вам один з них.
Бабочка.
Я у желтой бабочки
Тихо-тихо спрашивал:
-Бабочка, скажи мне
Кто тебя раскрашивал?
Может, это лютик?
Может, одуванчик?
Может, желтой краской
Тот соседский мальчик?
Или это солнышко после скуки зимней?
Кто тебя раскрашивал?
Бабочка, скажи мне!
Прошептала бабочка
В золото одета:
-Всю меня раскрасило
Лето, лето, лето!
Метелики хочуть подивитися, як ми вміємо малювати. На цій картинці червоні метелики, на цій – жовті. Всі вони веселі і красиві. А тепер подивіться на столи: на них теж прилетіли метелики. Але вони трохи сумні – їх забули розфарбувати.
2. Постановка мети: Ми з вами зараз перетворимося в художників і допоможемо нашим метеликам стати гарними.
3. Розгляд 2-х врятованих зразків за кольором.
Метелик, діти, це комаха. У неї, як і у інших комах, шість ніг і крила. А скільки у метелика крил? (Чотири.)
Правильно. Два з одного боку і два з іншого. А які вони за формою: різні чи однакові? (Однакові.)
А як розписані крила? (малюнок з одного і з іншого боку однаковий.)
Молодці. Ви дуже уважні. Протилежні крила у метелика називаються симетричними, тобто мають однакову форму і малюнок. А чим харчуються метелики? Нектаром квітів.
Вірно.
Педагог пропонує зобразити метелика незвичайним способом – предметної монотипією.
4. Частковий показ:
Відкриємо лист … Що вийшло?
II частина
5. Індивідуальна робота з дітьми: додаткове розглядання зразків;
нагадування;
уточнення;
Похвала.
Вихователь нагадує, що потрібно малювати рідкими фарбами. Намалювати силует і зафарбувати фон, швидко накрити і зробити відбиток. Поки просихає силует, показати дітям різновид оформлення крил метеликів.Вся метелик виявилася розфарбованої! Так ви ж чарівники! Які гарні і радісні метелики! Давайте покладемо їх на стіл – нехай висохнуть. А ми пограємо.
III заключна частина.
В кінці заняття всі роботи дітей вивішуються на дошку або розкладаються на столі. Педагог звертає увагу на незвичайність малюнків. Просить повторити назву способу зображення метеликів. Зазначає дітей, які внесли доповнення в свої роботи.
Рухлива гра «Метелики».
Гра «Метелики і квіти»
Мета: формувати вміння дітей порівнювати дві групи предметів на основі рахунку, встановлювати рівність і нерівність двох множин.
Хід гри: Діти, подивіться, які гарні метелики. Вони хочуть з вами погратися. Зараз ви станете метеликами. Наші метелики живуть на квіточках. У кожній метелики свій будиночок – квіточка. Зараз ви будете літати по галявині, а за моїм сигналом знайдете собі будиночок – квіточка. Метелики, летіть! Метелики, будиночок! Всім їм вистачило будиночків?
Молодці! Як ви добре грали! Беріть своїх метеликів, нехай вони прикрашають нашу групу.
Конспект інтегрованого заняття (ознайомлення з навколишнім + малювання) у старшій групі.
Тема: «Вантажівка».
Мета: розширювати уявлення дітей про види транспорту за місцем його пересування (наземний, повітряний, водний), поглибити знання про будову автомобіля. Учити зображувати вантажівку, яка складається з декількох геометричних фігур (прямокутники різного розміру, квадрат, трикутник, кола), дотримуватися пропорцій предмету, правильно розташовувати зображення на аркуші паперу; вправляти в малюванні вертикальних та горизонтальних ліній. Вчити розфарбовувати зображення акварельними фарбами, не виходячи за лінії контуру; використовувати різні прийоми малювання пензликом (усією поверхнею, кінчиком ворсу). Розвивати дрібну моторику рук, пам’ять, мислення, творчу уяву, відчуття кольору. Виховувати цікавість до світу транспорту, повагу до професії автобудівника.
Попередня робота: ознайомлення з різними видами транспорту, розглядання ілюстрацій за темою «Транспорт»; читання творів художньої літератури про транспорт.
Матеріал: ілюстрації за темою «Транспорт», іграшки – легковий автомобіль та вантажівка; конверт з листом; картинки до д/г «Збери ціле»; зразок малюнка; альбомний аркуш паперу А – 4 на кожну дитину; прості олівці, акварельні фарби, склянки з водою, пензлики, серветки; аудіозапис спокійної мелодії.
Хід заняття:
І. Організаційний момент.
Психогімнастика
Встаньте, діти, посміхніться,
Землі нашій поклоніться
За щасливий день вчорашній.
І до сонця потягніться,
В різні боки нахиліться,
Веретеном покрутіться.
Раз присядьте, два присядьте,
І на місце тихо сядьте.
ІІ. Основна частина.
Сюрпризний момент.
Вихователь показує конверт дітям.
Вихователь: – Сьогодні на адресу нашого дитячого садка прийшов лист. Звідки він прийшов та від кого? Треба прочитати зворотну адресу. Так, лист нам надійшов із казкового лісу від поросят. Про що ж говориться у листі? Бажаєте знати?
Вихователь читає лист дітям:
«Добрий день, діти! Пишуть вам брати – Ніф-Ніф та Нуф-Нуф. Одного разу ми попали у небезпечну ситуацію, нас ледве не з’їв вовк. А все тому, що в нас були ненадійні будинки – один із соломи, а інший з тоненьких гілочок. Урятував нас від злого вовка наш братець Наф-Наф, в якого був міцний кам’яний будиночок. Провчивши вовка, ми оселилися усі разом у будинку Наф-Нафа. Але ми підросли і цей будиночок став нам затісний. Нам треба побудувати ще два кам’яних будинка. Для цього потрібно доставити до лісу багато будівельного матеріалу. Мудра Сова розповіла нам, що є такі транспортні засоби, які літають у повітрі та плавають по ріках. Допоможіть нам розібратися у видах транспорту та його призначенні. Чекаємо на вашу відповідь».
Вихователь: – Діти, допоможемо поросятам розібратися у видах транспорту? (Так.) Пограємо в гру
Дидактична гра «На воді, у повітрі, на землі». Вихователь показує дітям картинки за темою «Транспорт», а діти виконують відповідні рухи: наземний транспорт – присідають, водний – імітують плавальні рухи, повітряний – Вихователь: – Молодці! Транспорт, який пересувається по землі – це…наземний транспорт. Транспорт, який пересувається по воді – це…водний транспорт. Транспорт, який літає у повітрі – це… повітряний транспорт.
– А зараз спробуйте відгадати загадки.
Дидактична гра «Відгадай-ка».
Не автобус і не віз,
маю четверо коліс,
вік з дорогою дружу,
(Автомобіль.)
Велика та швидка автівка,
Возить вантажі невтомно.
Величезний кузов має,
В нього вантажі складає. Що це?
(Вантажівка.)
Покрути його педалі –
Й повезе в далекі далі.
Є звичайний, є гірський,
Жовтий, білий, голубий…(Велосипед.)
Що за чудо – довгий дім,
Пасажири є у нім.
Все взуття його з резини,
А харчується бензином.
(Автобус.)
В синім небі путь моя,
Швидше всіх літаю я.
Маю крила, хоч не птах.
Люди звуть мене…(літак)
Будинок величезний по морю пливе – Людей на собі через хвилі везе.
(Корабель.)
Вихователь: – Як ви гадаєте, чи зручно перевозити на велосипеді великі вантажі? А на автобусі? Як називаються автомобілі для перевезення вантажів? (Вантажівки.)
Педагог демонструє дітям два автомобіля й просить визначити де вантажівка, а де легковий автомобіль.
– Для чого служить легковий автомобіль? (Для перевезення пасажирів.) Давайте згадаємо, чим схожі та чим відрізняються ці автомобілі.
– Чим вони схожі? (У них є колеса, є кермо, вони заправляються бензином або газом, пересуваються по дорозі, ними керує водій.)
У чому є різниця? (У вантажівки колеса більші за розміром; вантажівка перевозить вантажі – пісок, будівельні матеріали, меблі, а легковий автомобіль – людей; у вантажівки є кузов та кабіна, а у легкового автомобіля є салон для пасажирів.)
Вихователь: – А зараз ми побудемо автобудівниками та зберемо автомобілі.
Дидактична гра «Збери ціле» (Дві команди збирають зображення легкового автомобіля та вантажівки. )
Фізкультхвилинка «Машина» (2 – 3 рази). Діти стають у коло.
Завели машину – р-р-р, (Обертання руками перед собою.)
Накачали шину – ш-ш-ш, (Нахили тулуба вперед.)
Посміхнулись веселіше,
Та поїхали всі швидше. (Діти йдуть по колу, обертаючи уявне кермо.)
Вихователь: – На якому автомобілі ми порадимо поросятам перевозити будівельні матеріали? (На вантажівці.) Давайте намалюємо вантажівки та відправимо їх у казковий ліс до наших друзів. Перейдемо у нашу художню майстерню.
Діти сідають за столи.
ІІІ. Продуктивна діяльність.
Роздивитися зразок.
Вихователь: – З яких частин складається зображення? (У автомобіля є кабіна, кузов, колеса.) Якої форми кузов? З яких геометричних фігур складається кабіна? Якої форми колеса? Якого кольору деталі автомобіля?
Показ послідовності малювання: – Спочатку ми намалюємо прямокутний кузов, потім кабіну (прямокутник, квадрат, трикутник). Далі намалюємо колеса – шини та металеві диски. Ще нам потрібно зобразити дрібні деталі – фари, ручку на дверцятах машини, вихлопну трубу. Потім намалюємо вантаж, наприклад, пісок. Де буде їхати наша вантажівка? (По дорозі.) Намалюємо дорогу. Намагайтеся правильно розташувати зображення машини на аркуші паперу, щоб помістилися усі деталі. Ескіз зробимо простим олівцем, а потім розфарбуємо акварельними фарбами. Малюйте олівцем, не сильно натискаючи на нього, не ламайте грифель. Розфарбовуйте вантажівку охайно, не виходячи за контур зображення.
Пригадаємо правила роботи з пензликом та фарбами:
– Що за чим будемо малювати? (відповіді дітей).
Пальчикова гімнастика «Машина»
Заведу свою машину, (Повороти у сторони рук, стиснутих у кулак.)
Бі-бі-бі, наллю бензину. (Три рази плеснути у долоні.)
«Ж-ж-ж», – гуде машина, («Натиснути» на уявний клаксон однією та іншою рукою.)
Шелестять, шепочуть шини. (Потерти долоньки одна об одну.)
Машиною керую вправно,
Бо шофер я дуже славний. (Покрутити уявне кермо.)
Самостійна робота дітей. Індивідуальна допомога за необхідністю. Діти працюють під спокійну музику.
ІV. Підсумок.
Вихователь: – Молодці! Скільки гарних вантажівок ви намалювали! Давайте викладемо їх в ряд. У нас вийшла ціла колона вантажівок. Які вантажівки вам більш до вподоби? Що везуть ваші вантажівки? Куди вони попрямують? Я гадаю, що у казковому лісі, наші друзі, поросята, їм дуже зрадіють.
Арт-терапия — отличный способ для вашего пожилого человека испытать что-то новое и пообщаться с другими людьми.
В то время как некоторые пожилые люди могут быть знакомы с различными формами искусства, для других это может быть новым хобби или видом лечения. В любом случае рисование, раскрашивание и лепка могут улучшить качество жизни вашего пожилого близкого человека.
Использование творческих техник дает много преимуществ, поскольку искусство оказывает успокаивающее и умиротворяющее воздействие на тех, кто им занимается.
Сообщества вспомогательных средств для жизни и ухода за памятью признали бесконечные преимущества, поэтому многие внедрили искусство в свои программы обогащения жизни.
Вы даже можете попробовать некоторые из лучших занятий арт-терапией в Кенсингтон Сьерра-Мадре дома со своим пожилым человеком, чтобы они могли ощутить преимущества своего творчества.
Для пожилых людей, живущих в сообществе, менеджеры и координаторы по обогащению жизни будут включать художественные проекты и мероприятия в свой календарь обогащения жизни. В большинстве районов предлагается профессиональное лечение арт-терапией, если ваш пожилой человек еще не перешел в сообщество.
Существует положительная связь между искусством и психическим здоровьем пожилых людей.
Независимо от того, занимается ли пожилой человек искусством или занимается им, искусство может улучшить работу мозга и повысить уровень серотонина.
Некоторые из наиболее распространенных и полезных преимуществ арт-терапии включают следующее.
Пожилые люди, которые занимаются арт-терапией, испытывают меньше стресса, беспокойства, одиночества и депрессии, чем пожилые люди, которые этого не делают. Искусство может дать вашему старшему близкому выход для его негативных чувств и подавленных эмоций.
Людям всех возрастов тяжело справиться с потерей.
Благодаря своей терапевтической природе искусство может помочь скорбящим пожилым людям. Многие, кто пережил утрату, описывают этот опыт как онемение и тяжесть. Также распространено чувство безнадежности.
Ваш старший любимый может использовать искусство, чтобы почтить память человека, которого он скорбит. Это может помочь им помнить, чтить и чувствовать связь с человеком, которого они потеряли.
Если ваш пожилой близкий человек страдает от хронической боли, арт-терапия может помочь ему несколькими способами. Во-первых, создание произведений искусства поможет им тренировать суставы и мышцы, уменьшая боль и воспаление.
Еще один способ, с помощью которого искусство может облегчить боль, — перенаправить внимание вашего пожилого близкого человека с боли на искусство, которое он создает.
С возрастом когнитивные способности пожилых людей ухудшаются.
Хотя это нормальная часть процесса старения, искусство может помочь ускорить нейронные связи и замедлить потерю клеток мозга.
Пожилые люди, занимающиеся искусством, улучшают свою память, навыки повседневной жизни и психическое здоровье.
Арт-терапия дает пожилым людям повод для общения с другими людьми, у которых могут быть общие интересы. Часто пожилые люди становятся одинокими и могут чувствовать себя изолированными. Художественные мероприятия и проекты позволяют пожилым людям строить и поддерживать дружеские отношения.
Через рисование, рисование, раскрашивание и другие формы искусства пожилые люди будут использовать свои конечности и суставы. Эти упражнения помогут им увеличить кровоток, улучшить координацию мышц и улучшить ловкость.
Пожилые люди могут испытывать трудности в общении, особенно с проблемами памяти. К счастью, вербальное общение — не единственная форма общения. Арт-терапия может помочь пожилым людям свободно выражать свои чувства и мысли.
В отеле Kensington Sierra Madre многие мероприятия пользуются успехом у наших жителей, включая рисование «Воспоминания в процессе создания», йогу на стуле, кулинарные демонстрации и составление цветочных композиций.
Во время рисования MIM мы настраиваем жителей на спокойный опыт рисования и предлагаем им рисовать все, что они чувствуют в данный момент. Когда они закончат, мы просим их описать, что они видят или что они чувствуют, когда рисуют, чтобы получить представление о том, что происходит у них в голове.
Все эти занятия можно воссоздать дома, даже если у вас не так много места. Цветочную композицию можно сделать в погожий день на улице, используя цветы, которые вы соберете вместе, или цветы, купленные в магазине. Вы также можете воспользоваться учебными пособиями на Youtube, чтобы создать кулинарную демонстрацию или сеанс йоги на стуле прямо в гостиной или на кухне любимого человека.
Эти занятия являются одними из наших любимых, но существует бесконечный список художественных занятий и проектов, которые вы можете попробовать со своим пожилым человеком.
Мы в отеле Kensington Sierra Madre обещаем любить и заботиться о вашей семье, как о своей.
В сообществах расширенного ухода за престарелыми и памятью ваш пожилой близкий человек получит необходимый ему уход и помощь.
Наша команда отзывчивых сотрудников стремится улучшить качество жизни наших пожилых людей.
Мы предлагаем клиническую поддержку, изысканные блюда, реабилитационные услуги, духовные услуги, мероприятия по обогащению жизни и охраняемые территории, чтобы наши жители могли стареть на месте.
Свяжитесь с нами, когда будете готовы узнать больше о наших уютных домах, а также об услугах и удобствах, которые мы предоставляем нашим жильцам.
AGO считает, что предоставление возможностей для знакомства с искусством и создания произведений искусства поддерживает установление связей и улучшает самочувствие благодаря творческому участию. Заводите новые художественные связи и заводите разговоры! Если вы взрослый человек, присоединяйтесь к нам для виртуального запуска ежемесячной серии, которая сочетает в себе беседы с искусством и созданием произведений искусства. В этой программе мы исследуем произведения Василия Кандинского и Кадзуо Накамуры.
Познакомьтесь с произведениями искусства из коллекции AGO вместе с преподавателями искусства и гидами по галерее путем внимательного изучения и беседы.
Посмотрите демонстрацию художественного творчества под руководством инструктора по рисованию и узнайте, как создать свой собственный абстрактный пейзаж.
Творите вместе с нами! Посмотрите, как наш художественный педагог, художественный инструктор и гиды по галерее создают художественный проект, подключаются к презентации произведений искусства и ведут беседы.