Відкрите заняття в дитячому садку ясельна група – Конспект заняття в ясельній групі, тема: «Гном»

Содержание

Конспект заняття в ясельній групі, тема: «Гном»

Конспект ігрового заняття в ясельній групі дитячого садка (для дітей 3-го року життя), тема: «Гном»

Автор: Давидова Світлана Олексіївна.

Цілі:

Формувати стійкі уявлення про колір, форму, величину, розташування предмета в просторі.
Продовжувати вчити дітей рахувати предмети, визначати кількість словами «один-багато».
Закріпити знання дітей про цифри «1» як знак, що позначає кількість.
Ввести в активний словник дітей слова вітання, прощання, запрошення.
Вчити дітей малювати прямі і вигнуті лінії, не виходячи за межі «доріжки».
Вправляти в малюванні пензлем, аплікації.
Розвивати почуття ритму, темпу.
Розвивати дрібну і загальну моторику.
Виховувати акуратність при виконанні роботи, бажання самостійно складати на місце іграшки і навчальний матеріал.

Обладнання:

Іграшка «Гном».
Картинка з намальованими стаканчиками з різною кількістю олівців в них. Цифри «1».
Картинка з зображенням гнома і мішків різної форми, кольорові силуети предметів з мішків: ялинка, гриб, груша, морква, яблуко, полуниця.
Картинка з зображенням гнома без бороди. Біла гуаш, пензлі.
Силуетні зображення гномів різного розміру.
Чорно-білий малюнок будинку для гнома і відповідні кольорові деталі.
Картинка гнома без ковпачка і сорочки, ковпачки сорочки, вирізані з кольорового паперу, клеючі олівці.
Силуетні зображення ліхтариків, кольорові прищіпки.
Картинка з доріжками різної форми, олівці.
Металофони.
Аудіозаписи: «Хід гномів» Е. Гріг, «Є на світі гномики», «Жив у лісі дрімучому гном», «Гноми».

Хід заняття:

Привітання «Всі заплескали в долоні»

Всі заплескали в долоні,
Дружно, веселіше!
Загупали наші ніжки,
Голосніше і швидше!
За коленочкам вдаримо.
Тихіше, тихіше, тихіше.
Ручки, ручки піднімаємо,
Вище, вище, вище!
Закрутилися наші ручки.
Знову опустилися.
Покружляли, покружляли
І зупинилися.

Сюрпризный момент «Покличте гостя»

Наш гість дуже маленький. Він стоїть за дверима. Давайте запросимо його зайти, скажімо: «Заходь, будь ласка!»

Гномик – дуже маленький,
Але зате – гарненька!
Грайливо посміхається;
Розумний, добрий і красивий!

Давайте поздороваемся з Гномом. Скажемо йому: «Здрастуй!»

Дидактична гра «Що в мішку у гнома?»

Ось гном і мішки. Скільки гномів? Один гном. А скільки мішків? Багато мішків. Спробуйте здогадатися, що в мішках у гнома.

Діти прикладають силуетні зображення на обриси мішків, підбираючи відповідні за формою.

Дидактична гра «Скільки олівців?»

Гном дуже любить малювати. Ось у нього стаканчики з олівцями. Знайдіть стаканчик з одним олівцем. Позначте її цифрою «1». А скільки олівців в інших стаканчиках?

Малювання «Борода гнома»

Білою гуашшю діти малюють прямі лінії в нижній частині обличчя гнома.

Конспект заняття в ясельній групі, тема: «Гном»

Гра з прищіпками «Запали ліхтарик гномика»

Ось ліхтарики, вночі гномики запалюють їх. А ми спробуємо запалити їх зараз. Прикріпіть різнокольорові прищіпки-промінчики до ліхтарику. Візьміть ліхтарик за петельку і посвітіть їм вгорі, внизу, праворуч, ліворуч, перед собою, позаду себе.

Слухання музики «Хід гномів» Е. Гріга

Спочатку діти слухають музику сидячи, потім ходять в різних темпах, відповідно темпу музики.

Малювання «Проведи гномів додому»

Ось гномики поспішають додому. Візьміть олівці і проведіть гномів по доріжках.

Конспект заняття в ясельній групі, тема: «Гном»

Намагайтеся, щоб олівець не виходив за межі доріжки — адже навколо доріжок болото і колючі кущі, гноми не хочуть забруднитися або поколоться.

Конструювання «Будинок для гнома»

На лісовій галявині – будиночок
У ньому живе веселий гномик.
Вовка не боїться гном –
Міцний він побудував будинок.
Будинок обнесений парканом,
На дверях табличка – гном.

Давайте побудуємо гномові будинок. Беріть деталі і прикладайте їх у потрібне місце.

Пальчикова гімнастика «Гном Аркашка»

В кишені у гнома Аркашки
(Плескання в долоні)

Вічно накопичуються папірці:
Фантики, квитки —
(Стискання і розтискання пальців рук)

Все, що є на світі.
Раз, два, три, чотири, п’ять —
(Потирання кожного пальця)

Нам всього не злічити!

Аплікація «Одягни гнома»

Підберіть гномові ковпачок і сорочку такого ж кольору, якого у нього штанці.

Конспект заняття в ясельній групі, тема: «Гном»
А тепер приклей ковпачок і сорочку в потрібне місце з допомогою клею олівця.

Дидактичний вправа «Розстав гномів по зростанню»

Порахуйте гномів. Скільки у кожного з вас гномів? Три гнома. Гноми однакові чи різні? Різні. Розставте гномів по зростанню — спочатку найбільший, потім трохи менше і найменший. Якого кольору одяг у самого великого гнома? У самого маленького гнома?

Динамічна пауза «Жив у лісі дрімучому гном»

Діти під музику проходять по коррегирующей доріжці, лавці, тунелю.

Музично-ритмічне вправа «Є на світі гномики»

Діти відбивають ритм на металлофонах.
Гномові пора йти. Давайте попрощаємося з ним, скажімо: «до побачення,Гном!»

Скачати конспект ігрового заняття для дітей третього року життя «Гном»

vidpoviday.com

В гостях у Мишка відкрите інтегроване заняття в ясельної групи

Катерина Савельєва
«В гостях у Мишка». Відкрите інтегроване заняття в ясельної групи

Відкрите інтегроване заняття з дітьми ясельної групи «В гостях у Мишка»

Мета заняття: Виявити рівень засвоєння дітьми освітньої програми, створити радісний настрій від заняття.

завдання:

освітні:

1. вчити цілеспрямованим діям з предметами і взаємодії в соціумі, наслідувати новим діям;

2. закріпити поняття «велика», «маленька»; «Тверда», «колючий»; «Одна», «багато»;

3. закріпити вміння розповідати вірш, чітко промовляючи слова;

4. активізувати мова дітей, закріпити вміння відповідати на питання вихователя;

5. закріпити прийоми ліплення, удосконалюючи зорово-рухову координацію.

Розвиваючі:

1. розвивати увагу, самостійність; розвивати активне мовлення;

2. розвивати дрібну моторику.

3. розвивати здатність розуміти текст і виконувати відповідні рухи за зразком;

4. розвивати стійкість слухової уваги, навчити елементарним способам гри.

виховні:

– виховувати допитливість, пізнавальний інтерес, доброту, емоційно-позитивне ставлення до персонажів.

Устаткування: Ведмідь, шишки, корзина, контейнери з крупою (рис, гречка, пшоно, горішки, брязкальця, пластилін червоного кольору, музичний супровід.

Хід заняття:

Педагог: Хлопці, подивіться, до нас сьогодні прийшли гості. Вони будуть дивитися, як ви вмієте грати, веселитися; які ви всі красиві, хороші. Давайте з ними привітаємось!

Педагог: А ви любите ходити в гості? Ми з вами сьогодні теж підемо в гості.

1. Комплексна гра:

За рівної доріжці крокують наші ніжки,

Ось так, ось так (марш під музику)

За рівної доріжці біжать наші ніжки,

Топ-топ-топ, топ-топ-топ. (біг під музику)

А тепер по камінцях стриб-скок, стриб-скок!

Ми прийшли! (стрибки на двох ногах)

2. Мовна гра:

Педагог: Хлопці, відгадайте загадку

Клишоногий і великий Спить в барлозі він взимку. Любить шишки, любить мед. Ну-ка, хто ж тут живе (Ведмідь)

На галявинці за кущем я побачила чийсь будинок.

У будинку ведмедик живе, він хлопців до себе кличе.

Педагог: Ми прийшли в гості до ведмедику, його звуть Мишко. Що потрібно зробити при зустрічі? Привітатися! Давайте привітаємося з Мишко. Який він м’який, приємний на дотик! Здрастуй, Мишко, я Катерина Олександрівна! (діти вітаються з ведмедем, вимовляють своє ім’я «Здрастуй, Мишко, я – Віка» і т. д.)

– Подивіться, у ведмедя є очі? А у вас є очі? У ведмедя є носик? А у вас де носик? У ведмедя є вушка? А у вас де вушка? (і т. д.) (діти показують частини тіла).

Мишко хоче грати, пограємо з ним?

3. логоритмічних гра «Мишка».

Мишкаклишоногий по лісі йде.

Шишки збирає, пісеньки співає.

Шишка відскочила прямо ведмедику в лоб.

Мишка розсердився і ногою – топ!

(діти виконують руху відповідно до тексту).

Педагог: Мишко стільки багато шишок набрав в кошик, подивіться! (ненавмисно розсипати шишки на килим). Ой! Шишки все розсипалися! Давайте зберемо їх, щоб ведмедик не засмутився через це. Беріть шишки і кладіть їх в кошик. Шишки тверді, колючі! Ось велика шишка, а ось маленька! (діти виконують інструкцію і називають ознака своєї шишки: тверда, колюча, велика, маленька).

Педагог: Мишка наш зголоднів. Чим можна нагодувати ведмедя в лісі? (відповіді дітей) Давайте допоможемо знайти горішки для ведмедика? Йдемо!

4. Дидактична гра «Знайди горішки для ведмедика».

Діти шукають горішки в контейнері з крупою.

Педагог: Вот какие горішки ми зібрали для Мишка! Вони смачні, корисні! Мишко задоволений!

Педагог: Подивіться, Мишко приніс нам брязкальця. Брязкальця не прості, все кумедні такі. Те гримлять, то мовчать, діток слухати хочуть.

5. Комплексна гра «Погремушечка».

(Діти виконують рухи відповідно до тексту).

Погреміте, погреміте, погремушечка.

Погреміте, погреміте, моя серденько.

Помовч, помовч, погремушечка.

Помовч, помовч, моя серденько.

Дзвінкіше-дзвінкіше грими, погремушечка.

Дзвінкіше-дзвінкіше грими, моя серденько.

Немає у нас, немає у нас погремушечкі.

Немає у нас, немає у нас моєї душечки.

Ось вона, ось вона погремушечка.

Ось вона, ось вона моя серденько.

Помовч, помовч, погремушечка.

Помовч, помовч, моя серденько.

Потанцюємо, потанцюємо погремушечка.

Потанцюємо, потанцюємо моя серденько.

Педагог: Які музичні брязкальця нам Мишко приніс! Сподобалися вони вам? І мені сподобалися – дзвінкі, різнокольорові, красиві! Може, і ми зробимо для Мишка подарунок? Подаруємо йому картину з горобиною, він повісить її у себе в будиночку і буде на неї милуватися!

6. Образотворча діяльність. Ліплення «Горобинка».

Діти скачують з червоного пластиліну ягідки і притискають їх до гілочки горобини, заздалегідь підготовленої в техніці аплікація.

Педагог: Яка картина у нас гарна вийшла!

Мишко так сподобалося з вами грати!

Педагог: Молодці, хлопці! Мишка так радий, що ми до нього в гості сьогодні прийшли. Йому дуже сподобалося як ви грали: і з шишками, і в хованки, збирали ягоди, з брязкальцями танцювали, і картину яку гарну зробили. Ви молодці!

Давайте погладимо себе по голівоньці і скажемо: «Я – Молодець»!

Мишкові все сподобалося, і він вирішив вас пригостити.

Сюрпризний момент: частування.

– Давайте скажемо ведмедику «Спасибі» і «До побачення».

Наступного разу підемо знову в гості до ведмедику? Обов’язково!

Підготувала і провела Савельєва Є. А.

вихователь I кваліфікаційної

категорії МДОУ «Дитячий сад №23»

м Ростов

2016 рік

IMG] /upload/blogs/detsad-397940-1519464523.jpg [/ IMG] Про

rozrobka.in.ua

Конспект ігрового заняття в ясельній групі «Ріпка»

Ігрове заняття в ясельній групі дитячого садка (для дітей третього року життя), тема: «Ріпка»

Автор заняття: Давидова Світлана Олексіївна.

Цілі:

Викликати інтерес до казки «Ріпка».
Вчити рахувати за зразком дорослого.
Формувати стійкі уявлення про поняття «великий-маленький», «верх», «дін-багато», «спочатку-потім».
Вчити грати роль персонажа казки з допомогою дорослого.
Закріпити знання про жовтому і зеленому кольорах.
Ввести в словник дітей слова зі зменшувально-пестливими суфіксами.
Продовжувати вчити дітей малювати крейдою, ліпити з солоного тіста.
Формувати у дітей уміння уважно слухати.
Розвивати увагу, мовлення, почуття ритму, дрібну моторику, координацію рухів.
Виховувати дружні стосунки з однолітками.

Конспект ігрового заняття в ясельній групі «Ріпка»

Обладнання:

Персонажі для настільного театру «Ріпка».
Солоне тісто. Силуети ріпки.
Картонні силуети ріпки з зеленими прищіпками-бадиллям, підноси жовтого і зеленого кольорів.
Картонні великі і маленькі «ріпки» і «кошики».
Дошка. Крейду.
Картинки-розмальовки «Ріпка», зелені і жовті воскові крейди.
Великий жовтий м’яч з приробленою із зеленої гофрованого паперу бадиллям.
Парасолька.
Лялькова посуд (каструлі, тарілки, ложки), серветки, крупа.
Аудіозапис пісні «Дружба». Бубни.
Атрибути для інсценізації казки: капелюх, хустка, фартух, шапочки «Собака», «Кішка», «Мишка».

Хід заняття:

Вітання «Наші розумні головки»

– Здрастуйте, хлопці, як добре, що ви всі сьогодні прийшли!

Наші розумні головки
Будуть думати багато, вправно.
Вушка будуть слухати,
Ротик чітко говорити.
Ручки будуть плескати,
Ніжки будуть топати.
Спинки випрямляються,
На подушечки сідайте.
Міцно тримайтеся за руки
Раз, два, три, чотири, п’ять
Казку будемо починати.

Настільний театр «Казка «Ріпка»

Вихователь розповідає казку, пересуваючи на столі іграшки-персонажі.

Дидактичний вправа «Один-багато»

– Скільки ріпок виросло? Виросла одна ріпка. А скільки людей і звірів тягнули ріпку? Багато. Давайте порахуємо їх. Дід, бабка-два, внучка-три, Жучка-чотири, кішка-п’ять і мишка-шість. Ось як багато людей і звірів тягнули ріпку.
Зміг дід один витягти із землі ріпку? Ні, один дід не зміг. А всі разом, дружно змогли.

Динамічна пауза «Посадили ріпку в городі»

Ми крокуємо один за одним
Лісом і зеленим лугом
(ходьба)

Перед нами город
(руки витягнути вперед)

Дід на допомогу кличе нас
(махи руками)

Ось ми посадили ріпку
(нахилитися)

І водою її полили
(імітація руху)

Виростала ріпка хороша і міцна
(розвести руки в сторони)

А тепер її потягнемо
(імітація руху)

І з ріпи зваримо кашу
(імітація руху)

І будемо від ріпки здорові і міцні
(показати силу)

Швидко впорається зуміли
І на місце тихо сіли.

Ліплення «Ріпка на грядці»

Діти розгортають зелене тісто прямими рухами долонь. В отриману товсту ковбаску-грядку встромляють-садять ріпки-картонні силуети.

Дидактична гра «Що спочатку, що потім»

Ось посадили в землю маленьке зернятко.
(Сісти на коліна і згрупуватися)

З зернятка виросла спочатку маленька ріпка.
(Випрямитися, сидячи на колінах)

А потім ріпка росла-росла і виросла велика-превелика.
(Встати на ноги. Руки підняти вгору)

– Ось перед вами ріпки. Скільки їх? Порахуємо: один, два. Скільки ріпок? Дві ріпки.
Ріпки різні — одна мала, друга велика.
Яка спочатку була ріпка? Спочатку ріпка була маленька.
Візьміть маленьку ріпку і покладіть в маленьку корзинку.
А який ріпка стала потім? Потім ріпка стала великою. Візьміть велику ріпку і покладіть у велику кошик.

Обговорювання заклички «Дощик-дощик»

– Щоб ріпка скоріше виріс великий, потрібно поливати її. Давайте покличемо дощик, щоб він полив нашу ріпку.

Дощик-дощик, лей сильніше.
Ріпку нашу ти полів.

Малювання крейдою на дошці «Дощик»

На дошці намальована хмаринка. Діти крейдою наносять короткі штрихи — малюють дощик.

Динамічна пауза «Все під парасольку»

– Ой, який дощик полив. А як можна сховатися від дощу? Під парасольку можна сховатися. Вихователь розкриває парасольку. Діти біжать ховатися під парасольку.

Інсценізація казки «Ріпка»

Дітям надягають атрибути (шапка, хустка, фартух, шапочки «Собака», «Кішка», «Мишка». Далі діти виконують свою роль під слова казки, яку розповідає вихователь.

Малювання восковими крейдами «Ріпка»

– Ось яка ріпка виросла на цій картинці. Потрібно її розфарбувати.
Якого кольору крейду ми візьмемо для того, щоб прикрасити ріпку? Жовтий крейду.
А яким кольором закрасимо листя-бадилля? Зеленим.
Діти зафарбовують силуетне зображення ріпки восковими крейдою.

Дидактична гра з прищіпками «Очистимо ріпку від бадилля»

– Давайте з допомогою прищіпок покажемо, яка бадилля-листя у ріпки. Прикріпіть прищіпки до верхньої частини ріпки. А ось якого кольору прищіпки ми виберемо? Листя якого кольору? Зелені. Значить прищіпки якого кольору ми візьмемо? Зелені прищіпки.

Діти прикріплюють прищіпки до картонним силуетах ріпки.

– Щоб зварити кашу, треба ріпку очистити від гички — зелених листочків.

Діти знімають з картонних силуетів ріпки зелені прищіпки.

– Ріпки якого кольору? Жовтого. Ось і складіть ріпки на жовтий піднос. А прищіпки-бадилля якого кольору? Зеленого. Складіть їх на зелений піднос.

Вправа «Передай ріпку по колу»

Діти передають м’яч-ріпку один одному.

Динамічна пауза «Каша»

Ось з ріпки наша каша.
(Долоні скласти човником перед собою)

Пар над кашею піднявся.
(Підняти руки вгору)

А де ж каша?
(Потиснути плечима)

Немає! Вся!
(Негативно похитати головою і розвести руки в сторони)

Вправа «Переклади кашу з каструлі в тарілку»

– Візьміть серветочки, постеліть їх перед собою. Зверху на серветочку поставте тарілочку. А тепер покладіть в тарілку каші.

Діти ложкою пересипають крупу їх ляльковий каструль у тарілочки.

Словесна гра «Назви лагідно героїв казки»

Вихователь просить дітей повторювати за нею.

Ріпка — репонька.
Дід — дідусь.
Бабця — бабуся.
Внучка — онучка.
Собака — собачка.
Кішка — кішечка.
Миша — мишка.

Музично-ритмічне вправа «Дружба»

Під пісню діти відбивають ритм бубнами.

Скачати конспект ігрового заняття в ясельній групі дитячого саду «Ріпка»

vidpoviday.com

Заняття для ясельної групи з сенсорного розвитку “Подарунки для лялі Оленки”

Прочитано: 3 335

Заняття з метою закріпити знання про основні кольори, групувати однорідні предмети за формою та кольором, формувати вміння користуватися словами “один“, “багато”.

Автор: Фесенко Анна Сергіївна

Навчальний заклад: КЗ “Дошкільний навчальний заклад №303 КТ” КМР

Тема: “Подарунки для лялі Оленки”

Мета: закріпити знання про основні кольори, групувати однорідні предмети за формою та кольором, формувати вміння користуватися словами “один“,  “багато”.

Матеріали: лялька Оленка, набір геометричних фігур, різнокольорові палички (олівці), іграшковий посуд.

Хід заняття

Вихователь. Діти, добрий день, давайте з вами пограємо в гру. (діти підходять до вихователя).

Гра “Вітаю”

Ми по кімнаті гуляємо топ-топ-топ

Дуже весело крокуємо топ-топ-топ

Брязкальце прогриміло

(вихователь стукає в брязкальце)

Привітатися веліло (діти вітаються)

Ми по кімнаті гуляємо топ-топ-топ

Дуже весело крокує мо топ-топ-топ

Дзвоник продзвенів привітатися велів (дзвонить в дзвіночок)

(діти вітаються)

Після гри діти сідають на стільчики. Тут чується стукіт в двері. (в гості прийшла лялька).

Вихователь.Діти, подивіться хто до нас в гості завітав -це лялька Оленка. У неї сьогодні день народження і їй подарували багато подарунків, давайте їх розгляемо.

Оленка. Цей подарунок мені подарував зайчик. (вихователь бере коробочку відкриває, а там геометричні фігури)

Вихователь. Дітки, що це? (діти розглядають фігури показують де круг, трикутник, квадрат, овал)

Вихователь. Це не просто фігури, вони чарівні і можуть перетворитися на картину.

Д/г “ Різнокольорові метелики” 

(діти разом з вихователем викладають метеликів з геометричних фігур)

Вихователь. Молодці малята. А зараз ви перетворитесь самі на метеликів. (діти кружляють по групі, а потім повинні присісти біля квітки того кольору, який назвав вихователь)

Після гри діти сідають на стільчики.

Вихователь. Давайте розглянемо інші подарунки Оленки.

Оленка. Цей подарунок мені подарувала кіця Мура. (вихователь показує дітям мішечок – а він порожній, і читає дітям вірш)

Несла киця  у торбині

олівці зелені й сині.

Киця дуже поспішала

і дірок не помічала.

Киця дирку не зашила

олівці всі загубила.

Вихователь. Дітки, давайте допоможемо зібрати олівці для Оленки, які загубила киця. Діти збирають дерев’яні палички, та групують їх за кольором в коробочки.

Оленка. Дякую вам за допомогу. А цей подарунок мені подарувала Сорока. (показує коробку)

Вихователь розкриває коробку, а там іграшковий посуд різного кольору.

Вихователь. Оленко, а ти вмієш готувати?

– Ні.

– То ми тебе навчимо

Гра-розвага “Сорока -ворона” (діти імітують слова потішки)

Вихователь проводить гру “Підбери посуд за кольором” (діти сервірують стіл)

Оленка. Молодці малята, ви швидко впорались.

Вихователь. А лисичка подарувала Оленці  бублик. (показує великий бублик)

–  Скільки бубликів у Оленки?

–  Один

–  А скільки бубликів у мене? ( показує в’язку з бубликів )

–  Багато.

– Тож візьміть по одному, пригощайтесь.

Авторськими правами на розміщений матеріал володіє автор, що підтверджено сертифікатом про публікацію №17-1029 від 17.11.2017року. Відповідальність за достовірність та якість викладеного матеріалу також несе автор матеріалу. 

abetkaland.in.ua

Конспект заняття в ясельній групі дитячого саду «Іграшки»

Конспект ігрового заняття в ясельній групі дитячого садка (для дітей 3-го року життя), тема: «Іграшки»

Автор: Давидова Світлана Олексіївна.

Цілі:

Збагатити активний словник дітей словами-назвами іграшок.
Формувати стійкі уявлення про величину, форму, колір, кількість.
Продовжувати знайомити дітей з геометричними фігурами.
Вчити дітей складати ціле з частин.
Познайомити дітей з нетрадиційним прийомом малювання — малюванням ватяними паличками.
Удосконалювати вміння малювати прямі лінії олівцем, наклеювати деталі зображення в потрібне місце.
Розвивати мислення, дрібну і загальну моторику.
Вправляти в звуконаслідування, уміння орієнтуватися в просторі, погоджувати рухи зі словами.
Удосконалювати концентрацію і стійкість уваги.
Виховувати бережливе ставлення до іграшок.

Обладнання:

Іграшки: чебурашка, маленькі роздавальні матрьошки, кубики, м’ячі, кішка, мишка, прапорці, рулі.
Картинка з зображенням Чебурашки без вух і нагрудника, вирізані з паперу ці деталі, клеючі олівці.
Лист зеленого картону з наклеєними річкою, вузьким і широким містками, кущами з трьома та безліччю ягід.
Ватні палички, червона гуаш, вирізані з паперу кошики.
Картинки з силуетним зображенням неваляшки (кіл), різнокольорові круги відповідних картинці розмірів, різнобарвні камінчики, коло із зображенням обличчя неваляшки.
Прищіпки, різнокольорові круги.
Малюнок з порожніми місцями у вигляді геометричних фігур, геометричні фігури відповідних розмірів і кольорів.
Розрізні картинки з зображенням іграшок.
Вирізані з картону квадрати-печиво, картинки з зображенням кішки, собаки, корови, мишки, ворони, порося, коза, качечка, курочки.
Кольорові картинки іграшок, вирізані з паперу, і їх чорні тіні, намальовані на картоні.
Кольорові олівці, аркуші паперу з намальованими прапорцями без паличок.
Аудіозаписи: «Чебурашка»; «Прапорець», «Іграшки-тваринки» Желєзнової.

Хід заняття:

Привітання «Всі заплескали в долоні»

Всі заплескали в долоні,
Дружно, веселіше!
Загупали наші ніжки,
Голосніше і швидше!
За коленочкам вдаримо.
Тихіше, тихіше, тихіше.
Ручки, ручки піднімаємо,
Вище, вище, вище!
Закрутилися наші ручки.
Знову опустилися.
Покружляли, покружляли
І зупинилися,

Сюрпризный момент «Чебурашка»

Подивіться, хто прийшов до нас сьогодні в гості? Чебурашка. Він сам іграшка і любить інші іграшки. Сьогодні ми будемо грати з різними іграшками.

Аплікація «Чебурашка»

Щоб закінчити портрет Чебурашки, потрібно приклеїти відсутні деталі: вуха і нагрудник.

Конспект заняття в ясельній групі дитячого саду «Іграшки»

Дидактична гра «Матрьошки в ліс пішли»

Матрьошки люблять ходити гуляти в ліс. Ось і зараз візьміть матрьошку і ведіть її на прогулянку. (Діти маніпулюють іграшкою-матрьошкою на аркуші з наклеєними містками через річку, пеньками, ягідними кущами).

Конспект заняття в ясельній групі дитячого саду «Іграшки»

Ось йде матрьошка. А перед нею річка. Є містки? Скільки містків? Два містки. Однакові містки? Немає. Різні містки. Один вузький місток, а інший-широкий.
Пішла матрьошка по вузькому містку.
Втомилася і сіла відпочити на вузький пеньок. Незручно на вузькому пеньку, пересіла матрьошка на широкий пень.
А ось і кущі з ягодами. На одному кущі багато ягід. А на іншому мало. Підійшла матрьошка до куща, на якому ягід мало. Зібрала всі ягідки і порахувала їх: один, два, три. Потім пішла матрьошка до куща, на якому багато ягід.
Пора матрьошці додому. Пішла вона додому з широкого містку. До побачення!

Малювання ватяними паличками «Ягідки для матрьошки»

Матрьошки захотіли зібрати ягоди в кошики і принести їх додому. Давайте намалюємо ягоди. А малювати будемо ватяними паличками.

Музична дидактична гра «Роздай звіряткам печиво»

У нас є печиво для звірят. Зараз ми будемо їх пригощати цим печивом. Слухайте слова пісні уважно — пісня підкаже вам, кого треба пригощати. (Відповідно словами пісні «Іграшки-тваринки» діти знаходять картинку із зображенням даного персонажа і кладуть біля нього «печиво»).

Конструювання «Неваляшка»

Ось намальована неваляшка. Давайте зробимо її красивою, яскравою за допомогою різнокольорових кіл. Підбирайте кола відповідного розміру і прикладайте до малюнка.

Конспект заняття в ясельній групі дитячого саду «Іграшки»

Коли діти викладуть із кіл зображення неваляшки можна запропонувати прикрасити тулуб-великий круг різнокольоровими камінчиками і накласти коло-особа на коло-голову.

Гра з прищіпками «Брязкальця»

У іграшок-брязкалець поламалися палички-держалочки. Зробіть їх з прищіпок. (У ході виконання дітьми завдання, вихователь запитує, якого кольору палички для брязкалець підбирають діти).

Дидактична гра «Знайди тінь від іграшки»

Іграшки втратили свої тіні. Знайдіть тінь кожної іграшки і прикладіть кольорову іграшку зверху на її чорну тінь.

Конспект заняття в ясельній групі дитячого саду «Іграшки»

Конспект заняття в ясельній групі дитячого саду «Іграшки»

Динамічна пауза «Прапорець»

Хлопці, вибирайте собі прапорці. Ти вибрав собі прапорець якого кольору? А ти? А у тебе якого кольору прапорець? Послухайте пісеньку і повторюйте руху.

Малювання олівцями «Палички для прапорців»

Ось які гарні різнокольорові прапорці. Потрібно тільки взяти олівець і намалювати їм палички.

Конспект заняття в ясельній групі дитячого саду «Іграшки»

Дидактичний вправа «Сховай на малюнку геометричні фігури»

З цієї красивої картинки втекли фігури. Ось коло, квадрат, трикутник, прямокутник. Поверніть їх на свої місця на зображенні.

Конспект заняття в ясельній групі дитячого саду «Іграшки»

Дидактичний вправа «Розрізні картинки»

А ці іграшки не пощастило — діти погано з ними грали і поламали. Давайте полагодимо ці іграшки — з’єднаємо частини в ціле.

Скачати конспект ігрового заняття «Іграшки» для дітей ясельної групи дитячого садка

vidpoviday.com

Відкрите заняття в ясельній групі – Мої файли – Каталог файлів

Конспект інтегрованого заняття в групі раннього віку “Метелик”на тему “Зимонька-зима”

Програмовий зміст. Продовжити знайомити дітей з характерними
ознаками зими, відрізняти й називати властивості води і снігу; вчити
встановлювати найпростіші причинно-наслідкові зв’язки; активізувати
словник; вчити відповідати на поставлені питання.
Розвивати слухову і зорову увагу, сприйняття кольору і ритму. Виховувати
інтерес до пізнання природи і відображення своїх вражень в образотворчій
діяльності.
Матеріали до заняття: демонстраційний: ілюстрація за темою “Зимонька-зима”
пакет з крохмалем, відерце зі снігом, блюдце.
роздавальний: паперові сніжинки, аркуш паперу із зображенням сніжинки,

нанесеним воском; гуаш, пензлики, серветки.
Хід заняття

Стало біло навкруги,
Я розпушую сніги,
Води сковую в льоди,
В дружбі з дітьми я всіма.
Здогодались? Я…(зима).
-Діти, скажіть яка пора року зараз? (Зима)
-Правильно зима. На вулиці холодно, морозно, люди тепло вдягаються.
Річки й озера покрилися кригою. Дерева заснули, навкруги лежить сніг.
(Роздивляються малюнки)
-Що можна робити на вулиці взимку? (кататися на санках, ковзанах,
грати у сніжки, ліпити снігову бабу)
Він пухнастий і сріблястий,
Білий-білий, чистий-чистий,
Ватою на землю ліг,
Та зветься просто…(сніг).
-Які вірші ви знаєте про зиму, сніг? (Діти читають вірші.)
-Якого кольору сніг? (Білий). Сніг нам здається дуже чистим.
Давайте розглянемо його уважно.
Вихователь ставить перед дітьми посудину зі снігом.
-Ви вже не раз брали його в руки, коли гуляли на вулиці.
Який він? (Холодний) Вихователь кладе на долоньку кожній дитині трохи

снігу і всі спостерігають, що відбувається.
-Куди пропав сніг з ваших рук? Чому він розтанув? (Долоня тепла)
Розгляньте воду, в яку перетворився сніг в чашці. Чиста вона?
-Опустіть в чашку палець і скажіть, яка в ній вода. (Холодна)
-Тепер поясніть, чому не можна їсти сніг? (Сніг брудний, холодний, його
не можна брати до рота)
Вихователь пропонує дітям підійти до столу, на якому лежить

пакетик з крохмалем. Вихователь просить дітей закрити очі і натискає
рукою на пакет.
-Що нагадує вам цей звук? (Скрип снігу) Правильно. Сніг скрипить,
коли на вулиці сильний мороз. При сильному морозі сніг «не ліпиться».
Пропоную дітям натиснути на пакет.
-Коли на вулиці погода не дуже холодна, то сніг липкий. Чим тоді
люблять займатися діти? (Відповідь дітей)
-Подивіться, які незвичайні сніжинки є в мене. Чим вони відрізняються
від справжніх? (Вони паперові, тому не тануть). Я пропоную вам погратися

зі сніжинками.

Гра “Сніжинки”

-Подивіться, які незвичайні сніжинки є в мене. Чим вони відрізняються
від справжніх? (Вони паперові, тому не тануть). Я пропоную вам погратися
зі сніжинками. (Діти беруть по сніжинці і розходяться по груповій кімнаті,
потім, дмухнувши на сніжинку, відпускають її. Вихователь пропонує дітям
утворити легкий вітерець (дмухнути легенько), сильний вітер (дмухнути
сильніше). Виконуючи завдання, діти коментують падіння сніжинок.)

Фізкультхвилинка.
Пада, пада, пада сніг
І лягає біля ніг.
Вітерець легкий літає
І сніжинки підіймає.
Ось вони усі гуртом
Закружляли за вікном.
Ми також часу не гаєм,
Разом з ними покружляєм.

Підіймемось вгору всі
І присядем до землі.

Творча робота. Діти сідають за столи.
-Мороз любить малювати візерунки на склі. Сьогодні він намалював їх
для вас. Тільки для того, щоб побачити візерунки, треба нанести на аркуш
блакитну фарбу. ( У кожної дитини є аркуш паперу, на якому воском
нанесено візерунок або намальовано сніжинку. Під час виконання завдання
вихователь звертає увагу на візерунок, на тонкі лінії сніжинки тощо.)

dnz-kashtan.at.ua

Дошкільний навчальний заклад N-2 – ГРУПА”СОНЕЧКО”

ГРУПА “СОНЕЧКО” ВИХОВАТЕЛІ:

                                              ЛАЗЮН  Н.М.
                                       ПОЛОВКА  М.В.       

Ясельна група

«Сонечко»

   Інформація: Світ дітей, речей і дорослих дуже тісно пов’язаний між собою. Ще вчора для малюка було достатньо тільки однієї мами, її теплих рук, яскравого погляду, а от минув час і вже дворічний малюк успішно підкоряє простори дитячих майданчиків і пісочниць. З настанням ери самостійності, малеча починає відокремлюватися від батьків, але не цурається їхньої допомоги і підтримки. І головна задача вихователя – вивчити правила іграшкового світу малечі, щоб отримати ключик до дитячого серця. Спостерігаючи за дворічними, вихователь не один раз помічав, що вони мають своє іграшкове «царство», дуже пильно його охороняють, прагнуть, щоб кожна іграшка була на тому місті, де її поклала дитина. Але якщо ця умова розвитку дитячого світу не буде врахована, дитина, по-перше, не навчиться акуратності; по-друге – не матиме змоги гратися самостійно, не буде відпочивати і мислити.

 Вихователі доводять до відома батьків таку інформацію: «Кожна річ повинна мати своє місце і застосування». Організувати простір допоможуть полиці, коробки, кошики. Кубики і конструктор повинні знаходитися на килимку, щоб дитина мала змогу будувати. Для ігор з ляльками необхідно знайти окреме місце, де буде ліжко, коляска, посуд, одяг. Важливо мати і вільний простір для м’яча, машин, повзання та ін. У такому продуктивному просторі дитині буде легко організувати свої дії і підтримати порядок.

 

Конспект заняття  для ясельної групи

 

Мовленнєвий  розвиток.

Тема: «Вийди, вийди, сонечко».

Мета: Формувати  знання дітей про об’єкт неживої природи – Сонце: закріпити уявлення про  те, що сонечко світить і гріє, сонечку раді і люди, і рослини.

Знайомити з якістю предметів: твердий, м’який.

Закріпити поняття «один», «багато».

Врахувати вміння слухати мову вихователя, розуміти і виконувати словесні прохання. Відповідати на запитання дорослого, вітатися, прощатися, дякувати.

Матеріал: іграшкове сонечко, стеблини, квіти.

 

ХІД  ЗАНЯТТЯ

– Діти, давайте покличемо до  нас у гості сонечко.

(Діти всі разом промовляють потішку «Заглянь, заглянь,сонечко…»

-А можна покликати сонечко по – іншому.

(Усі разом промовляють потішку «Сонечко, сонечко…»

(Зверху на  нитці опускається до дітей сонечко-іграшка)

– Ось і прийшло до нас сонечко. Подивіться на нього і привітайтеся з ним.

(Діти вітаються).

– Скажіть сонечку, яке воно.(Золоте,жовте,кругле,ясне…)

– Дітки, вам подобається, коли є сонечко?

– Покажіть, як ви раді сонечку(Стрибають, плескають у долоньки, посміхаються…)

– Що вам дає сонечко?(Світло,тепло.)

– Покажіть, як  сонечко сховалося за хмаринку.

-А зараз я показуватиму картинки, а ви відгадуйте.(Діти відповідають короткими фразами «Сонечко світить», «Сонечко сховалося за хмаринку», «Сонечко гріє щічки»…)

– За те що ви так гарно відповідали,сонечко дарує вам свій золотий промінець.

Ось він (розкриваю долоньку,а в ній – золотистий клубочок).

Давайте подивимось, куди він  нас поведе. Що це? (Галявина з квітами).

На що показує промінець?

– Бачите які гарні квіточки зявились тут від сонячного тепла і світла.

– Покажіть, як ростуть квіти під сонечком.(Діти присідають, а потім встають і

     простягують рученята).

Ось яку веселу галявину подарувало нам сонечко. А ми теж можемо подарувати сонечку квіти. Тільки ми їх не зриватимемо, а зробимо самі.

РОБОТА ЗА СТОЛАМИ

–       Сідайте, візьміть паличку-стеблинку, стисніть її. Вона тверда.

–       Доторкніться пальчиком до квіточок. Які  вони? (М’які.) Візьміть квіточки такого  кольору, який має ваша «стеблинка». Квіти різні  – велика, менша, найменша. Нанизуйте на «стеблинку» спочатку велику квітку, потім меншу, а потім найменшу.

–       Які гарні квіти ви зробили!  Скільки квіточок у тебе , Владику? (Одна.)

–       Скільки у тебе, Настусю? (Одна.)

–       Давайте зберемо їх у букет. Скільки квіточок у букеті? (Багато.)

–       А тепер подаруємо цей букет сонечку. Яку сонечко? (Тепле, світле.)   

Гра –медитація  «Я –  квітка»

Лунає ніжна, приємна мелодія. Діти стають у коло, уявляють, що вони квіти, і виконують рухи, що відповідають словам вихователя. «Я – маленька зернинка. У мені спить квіточка (діти присідають, кладуть долоні під щічку). Пригріло сонечко, і вона прокинулась, не кваплячись простягає до сонечка свої листочки, вітається з вітром, потім піднімає до гори своє личко і радіє весні. (Повільно встають, піднімають руки в гору і кружляють на місці.) Підставляє личко теплому дощикові, а він ретельно вмиває ї (імітують вмивання.) Вона кружляє у танці з метеликами, вони пестять її личко, лоскочуть очки, носик, вушка.) (Погладжують собі обличчя, очі, носик.) Квіточка усміхається, зустрічаючи новий день і весну. (Посміхаються одне одному.)   

   Вихователь розповідає дітям що прийшла до нас весна.

                                               Вихователь

                                                          Половка М.В.                  

Ясельна група

«Сонечко»

 

Конспект заняття  на ясельну групу

 

Мовленнєвий  розвиток.

 

      Тема: «Донас у гості завітав сонячний зайчик»

Мета: Закріпити знання дітей про сонечко: на початку літа воно яскраве, тепле, ласкаве; коли світить сонечко, можна побачити сонячного зайчика. Розвивати вміння сприймати мовлення дорослого. Вчити відповідати на запитання. Вправляти в уміння чітко назавати своє імя та прізвище. Перевірити, як діти засвоїли призначення різних кімнат дитячого садка. Активізувати в мові узагальнюючі слова: посуд, меблі, квіти, фрукти. Викладати бажання розповідати вірші напам’ять. Виховувати доброзичливість, гостинність.

      Обладнання: Дзеркальце, коробка, набори картинок: меблі, посуд, квіти, іграшки, фрукти.

    

Хід заняття

 

– Діти, хто це стрибає у нас по килимку, по стіні?(Сонячний зайчик.)

– Від кого він до нас прийшов? (Від сонечка.)

– А яке сонечко? (Сонечко тепле, ласкаве, веселе.)

– Напевно, зайчик теж такий.  Давайте з ним познайомемось. Запитай, Сергійку, як його звати.

– Зайчику, як тебе звати? (Запитати кількох дітей.)

(Вихователь гойдає в руці дзеркало так, щоб «зайчик» стрибав.)

– Діти, ви бачите:зайчик стрибає. Отже, його звати… (Пострибайчик.)

– Пострибайчик хоче знати, як вас звати. До кого він підійде, чітко скаже йому своє ім’я та прізвіще.

(Вихователь почерзі підводить «зайчика» до дітей, діти говорять.)

– Ось і познайомились. А тепер Пострибайчик хоче знати, куди це він потрапив. Домоможіт йому. (У дитячий садок.)

– Подивіться на зайчика  (обвести «зайчиком» всю кімнату). Він хоче запитати, як називається ця кімната. (Це – групова кімната.)

– Розкажіть Пострибайчикові, які придмети є у груповій кімнаті і для чого вони поьрібн. (Направляти «зайчика»  на різні предмети, щоб діти розповідали про них.)

– Це – шафа, в ній стоять іграшки.Це стіл, щоб їсти . За цим столом ми розглядаємо книжки…

(Навести «зайчика» на двері спальні.)

– Куди ведуть ці двері ?  (Успальну кімнату.) 

– Зайчик хоче перевірити, чи знаєте ви, що є в спальній кімнаті.

(Діти відповідають; «зайчик» заглядає в спальню кімнату, «показує» на ліжка, стіл…)

– Чиє це ліжко ? Чий стіл? Покажіть Пострибайчикові, де ви умиваєтесь, та свої рушнички.

– А де діти роздягаються ? («Зайчикові» показують роздягалню, шафи, де зберігають одяг.)

– Давайте пограємо з Пострибайчиком в гру «Знайди шафу». Ви розповідаєте, що намальовано у вас на шафі, а по стрибайчик шукає її. (3-4 дитини.)

     – А зараз піймайте зайчика!  (Діти намагаються піймати, біжать за ним в групу.)

– О, діти, зайчик привів вас до якоїсь коробочки. Відгадайте, що в цій коробочці?  (Вихователь розкладає картинки по килимку.)  

– Зайчика покаже вам картинки. Ви мовчки подиветесь, а потім назвете усі ці предмети одним словом. (Вихователь по черзі поводить «зайчика» на картинки:  тарілка, чашка, ложка. Діти відповідають: «Посуд». Потім розглядають меблі, квітки, іграшки, фрукти.)

– Сподобався вам По стрибайчик? Прочитайте йому вірші. (Діти читають віршики).

     – А зараз По стрибайчикові час іти додому. Він завітає до вас , якщо ви його запросите. Але памятайте, що сонячний зайчик може приходити тільки тоді, коли є сонце.

Художня література: Навчально методичний комплект «Віконечко в світі»

С.І.Якименко, Л.П.Голян. 

                                                                                 


dnz-2.ucoz.org

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *