Ковтун Єлізавета 33 пі
Конспект уроку
на тему : «Рослинний світ (Гриби)»
Тема. Композиція, малювання з натури: “Гриби ”
Мета: ознайомити дітей з їстівними й отруйними грибами;закріпити знання про сезонні зміни в природі;продовження формування поняття “композиція”;формування уміння поетапно малювати композицію “гриби в траві”; розвивати зорову пам’ять, спостережливість; виховувати любов по рідного краю.
Обладнання: малюнок (приклад) їстівних та отруйних грибів, аркуш альбомного паперу,фарби, пензлики ,склянка з водою, клейонка, картки грибів (на вибір).
ХІД УРОКУ
Ⅰ.Організаційний момент.
Дзвоник вже сигнал нам дав,
Працювати час настав,
Тож і ти часу не гай,
Працювати починай!
Ⅱ. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок.
-Послухайте віршика і скажіть, що ми сьогодні будемо малювати:
Під берізки, під дуби поховалися гриби.
Ось лисички біля хвої, сироїжки, маслюки,
Коло стежки лісової-підберезники стрункі.
Ну, а ось боровик, до пошани він звик.
Під рудим торішнім листям він ховається в пітьму.
Хто гриба нагнеться рвати, той уклониться йому.
• В теплий дощик народився,
Парасолькою накрився,
Може б, лісу пострибав,
Якби другу ногу мав. (Гриб)
• І великі, і малі
Повдягалися в брилі,
І дощу ці одноніжки
Не бояться ані трішки.
Ліс — улюблений їх край.
А як звуться, відгадай! (Гриби)
-Пригадаємо розташування предметів на папері.
-Які основні кольори ми знаємо?
-Які існують види світлотіні?
Ⅲ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
-Сьогодні ми з вами будемо аналізувати та малювати з натури. “Гриби в траві”-тема нашого уроку. Для того,щоб кожен визначився які та чому гриби ви будете малювати, давайте пригадаємо їх види.
Види:
Гриби дуже потрібні лісу. Грибами живляться і лікуються деякі тварини. Близько ста тисяч грибів росте на нашій планеті. Розміри грибів різні . Є гриби-велетні діаметром 1,5 метри . А у грибів маляток усього 1 міліметр.
Усім нам відомі гриби мають ніжку і капелюшок. Вони часто нагадують парасольки. Але є гриби, схожі на квіти.
Багато грибів дружать з певними деревами і кущами і зазвичай селяться під ними: наприклад, маслюки під хвойними, білі під дубами.
(На дошці — зображення грибів: сироїжка, підберезник, білий, лисички, опеньки, мухомор.)
— Які гриби ви знаєте? Чому їх так назвали?
Їстівні та отруйні гриби
У нашому краї гриби здебільшого ростуть улітку і восени. Їх можна зустріти в лісі і в полі. Але як дізнатися, їстівні вони чи отруйні?
Послухайте про найвідоміші їстівні гриби.
• Опеньки.
У наших лісах багато опеньок. Вони ростуть на пеньках, тому так і називаються. Ці гриби лісові санітари. Вони переробляють мертву деревину та очищують ліс.
• Білий гриб.
Білий гриб — найбажаніша знахідка грибника. Красивий, смачний, дивовижно ароматний. Білий гриб росте біля дубів і ялин.
• Підосичники.
Підосичники найчастіше мешкають поряд з осикою і тополею, рідше вербою.
• Маслюки.
Маслюки зазвичай ростуть у хвойних лісах і посадках, часто на узліссях, на добре освітлених сонячних галявинах, розташовуються сім’ями, рідко — поодинці. Маслюк дістав назву із-за слизової оболонки, немов мащеної маслом, клейкого капелюшка
• Рижики.
Рижики ростуть з липня по жовтень у ялинових лісах. Рижик дістав назву за свій колір. Якщо відламаємо шматочок гриба, побачимо оранжево-жовтий молочний сік
Але не всі гриби можна споживати У лісах можна зустріти такі гриби, як мухомор, бліду поганку, несправжні опеньки. Це отруйні гриби.
• Мухомор.
Він зустрічається в листяних і хвойних лісах з липня по жовтень. Цікаво, що цей гриб добре відомий не лише у нас, але і в інших країнах. Він росте, наприклад, у Південній Америці. У багатьох європейських мовах назва цього гриба походить від старовинного способу його застосування як засіб проти мух.
• Бліда поганка.
Бліда поганка смертельно отруйна. Особлива небезпека гриба полягає в тому, що ознаки отруєння не проявляються впродовж тривалого часу. Симптоми можуть не проявлятися впродовж перших 6-24 і більше годин, протягом яких, проте, вже відбувається отруєння організму. Після прояву симптомів смертність дуже висока і будь-яке лікування часто виявляється даремним.
— Які ж гриби можна сміливо брати до кошика?
Це опеньки, шампіньйони, рижики, підберезники, білі гриби, маслюки, підосичники
Будьте уважними при збиранні грибів!
Ⅵ.Аналіз практичного завдання.
Аналіз прикладів готових виробів,їх особливість та техніка виконання.
Розгляд зразків грибів та малюнків.
-Подивіться на малюнки, як називаються гриби, що тут зображені?
-З яких частин складається гриб?
-Якої форми шляпка гриба? Якої форми його ніжка?
-Виберіть для себе які гриби ви будете малювати.
– Подумайте, які кольори застосуєте.
Ⅴ.Технологія виконання малюнка.
• Подумайте, яку композицію з грибами ви хочете створити.Де ви розташуєте гриби і якими рослинними елементами доповните.Можна використати: дерева, кущі, трави, опале листя, грона ягід, осіннє сонечко, дощові хмари.
• Позначте місця всіх великих предметів на малюнку.
• Простим олівцем намалюйте контур ніжки та шляпки гриба.
• Розфарбуйте малюнок.
Повідомлення навчального матеріалу. Послідовність.
Гриби повинні мали пропорційні та узгоджені форми, контури витончені та гнучкі, гармонійно поєднані кольори від темного до світлого з поєднанням. Просторове розташування нище лінії горизонту та розподіл світлотіні.
Етапи: 1 етап. В першу чергу необхідно намалювати контури майбутніх грибів. Капелюшки малюють у вигляді округлих конусів або невеликих кіл.
2 етап. Ніжки малюють двома штрихами, що йдуть від капелюшків.Потім біля основи найбільшої капелюшка гриба малюють плавну лінію, яка буде розділяти верхню і нижню частини капелюшки. Оформляють ніжки грибів, надаючи їм закінчений вигляд.
3 етап. На наступному етапі прорисовуємо капелюшок великого гриба, малюючи невеликі півсфери з боків капелюшки. Після цього малюють деталі нижньої частини капелюшка.
4 етап. Ластиком видаляють зайві штрихи малюнка, зберігаючи загальну цілісність. Потім малюнок розфарбовують фарбами або кольоровими олівцями.
Навколо намальовані маленькі грибочки, пожовкле листя, трава, гілочки. Вони додають малюнку більшої привабливості та реалістичності. Якщо вам вдалось намалювати гриб то спробуйте намалювати навколишній пейзаж,наприклад, з тваринами.
Ⅵ.Самостійна, практична робота учнів.
Учні самостійно виконують практичну частину, зображення малюнку на папері. У класі лунає спокійна музика для натхнення учнів.
Ⅶ.Підсумок уроку.
Вчитель аналізує роботи учні та виставлення оцінок.
пологи
Збирати гриби захоплююче заняття. Лисички, маслюки, підосичники, грузді. Яких тільки грибів не буває, але королем усіх грибів вважається Білий гриб, з товстою білою ніжкою і широкої коричневої капелюшком. Якщо ви любите не тільки збирати гриби, а й малювати, то давайте спробуємо разом намалювати гриби, Точніше будемо малювати білий гриб. Малюнок гриба виконаємо поетапно простим олівцем, але на останньому кроці ви можете розфарбувати малюнок гриба фарбами або кольоровими олівцями. А якщо намалювати поруч листя і траву, то картинка гриба буде дуже красивою і привабливою.
Спочатку намалюйте всього два кола для ніжки гриба. Окружності допоможуть вам далі точно витримати правильні пропорції в малюнку білого гриба.
Намалюйте поруч з ніжкою ось таких два “вуха”, як у Чебурашки. Вони вам допоможуть малювати капелюшок гриба. У підстави ніжки додайте “приплющений” овал. Гриби ж не бувають ідеально рівними, ніжки у них вигнуті, капелюшки пом’яті, тому щоб намалювати реалістичний гриб, потрібно враховувати ці “дрібниці”.
Ось бачите, як легко малювати форму гриба, коли є геометричні орієнтири. Вам достатньо обвести олівцем, майже довільної лінією, ці “кружечки” і вийде справжнісінький білий гриб.
Перш ніж малювати гриббільш детально, видаліть зайві контури з малюнка. Повністю оформіть капелюшок і двома лініями прорисуйте кромку капелюшки. Вся краса білого гриба в його контрастною капелюшку. Усередині вона біла, а зверху коричнева. Просвіт на краю капелюшки лише підкреслить цей ефект.
Ось бачите, як легко і просто намалювати гриби, якщо малювати поетапно. Всього наскільки простих кроків і ви вже готуєтеся зафарбовувати малюнок фарбами або олівцями. Малюнок гриба виглядає дуже ефектно в техніці нанесення тіней олівцем. Якщо ви теж так вважаєте, можете просто затінити гриб м’яким простим олівцем, як на моєму малюнку.
Намальовані навколо маленькі підростаючі грибочки, пожовкле листя, трава, гілочки. Вони додадуть малюнку більшої привабливості та реалістичності. Якщо ви змогли намалювати гриб красиво і правильно, спробуйте продовжити малюнок і намалюйте навколишній пейзаж. Можна навіть намалювати їжачка поруч з грибами. Ці тварини дуже люблять збирати гриби, заготовлюючи їх на зиму.
Багато гриби ростуть в березових лісах, можете намалювати поруч з грибами таку ось берізку.
Не тільки люди збирають гриби, але деякі тварини теж. Білка заготовлює на зиму цілий склад сушених грибів.
Поруч з грибами ви можете намалювати опале листя дерев, їжачка або білочку. Малюнок гриба стане більш мальовничим і реалістичним.
Гриби ростуть в тінистих місцях, але не під будь-яким деревом. Навіть назва гриба часто вказує на це: підосичники, підберезник. Дуже багато грибів росте в ялинниках.
Заготовлюючи на зиму запаси їжі, їжачок наколює на свої голки гриби і яблука і таким способом переносить їх. Хороший сюжет, якщо ви зібралися малювати гриби.
Для більшої привабливості малюнка грибів намалюйте сіла на капелюшок гриба метелика. Правда, зазвичай метелики замість грибів краще квіти, але заради красивого малюнка можна допустити невелику неточність.
Цей малюнок ялинки призначений для новорічної картинки або листівки. Але його можна використовувати для малюнка грибів, оскільки багато грибів, особливо білі гриби, “люблять” рости в сосновому бору, утворюючи часом цілі грибні галявини.
Всім привіт! Сьогодні ми підготували для вас урок поетапного малювання гриба. Взагалі, це одні з найбільш загадкових живих істот, що населяють наш з вами земна кулька, і разом з тим, одні з найдавніших.
Якщо ви думаєте, що гриби з’являються в житті людини тільки тоді, коли він ласує грибним супом або жульєном – ви трохи применшуєте роль грибів. Хоча ні, зовсім не “трохи”. По-перше, перший антибіотик, отриманий людством – пеніцилін – був виділений з пенеціллума, цвілевих грибів.
Антибіотики стали порятунком людей і революцією, справжнім проривом, після якого багато інфекційних захворювань перестали бути смертельним вироком, а хвора людина отримував реальну надію на зцілення. Ну а малювати ми будемо Сьогодні не мікрогрібок, а справжнісінькі великі лісові гриби. Отже, приступаємо!
Спочатку намалюємо три приплющених овалу, які в подальшому стануть капелюшками наших грибів. Розмістіть їх так само, як в нашому зразку, постарайтеся передати розміри і форму. Якщо все вийшло, переходимо до наступного кроку.
Тепер намалюємо витягнуті ціліндрообразние фігури – капелюшки.
Додамо капелюшках верхню частину, щоб вони придбали настільки впізнавану грибну форму. Трохи прорісуем ніжки – додамо завитки на тій, що ближче всіх до нас і визначимо нижню частину нашого малюнка. Як бачите, в цьому уроці присутня велика кількість плавних ліній. Якщо ви хочете потренувати саме малювання прямих ліній, загляньте в наш урок про те,.
Автор цього тексту не знаком з науковими журналами, присвячених дослідженням в області мікології, поетом такі відомості будемо називати просто «відомості». Так ось, в глянцевих журналах і в інтернеті часто зустрічається такі (чутки? Наукові факти? Вигадки?) Відомості: в одному з університетів Японії був поставлений експеримент з одним з видів пліснявого грибка і лабіринтом, який був призначений для визначення рівня інтелекту мишей. Професор Тошиюки Накагакі поклав шматочок цукру біля виходу лабіринту, а частку грибка, який виглядає як павутина, біля входу.
Вельми дивним видаються результати експерименту – грибок, який зазвичай росте у вигляді плетеної окружності, направив свої пагони в бік шматочка цукру. Більшість паростків упиралися в тупики, але один з них зміг прорости в правильному напрямку і досягти фінішу. Наступний факт виглядає зовсім неймовірно – коли вчений відокремив частку першої грибниці, яка обплутала лабіринт і поклав її в новий лабіринт, який був точною копією першого, паростки гриба просувалися але правильним шляхом, обходячи всі тупики та перешкоди. Що це було – феномен пам’яті, подобу інтелекту?
Ну а ми повернемося до малюнка і визначимо точки на капелюшках, а також горизонтальні лінії, що проходять через центр умовних кіл капелюшків наших грибів.
Тепер збільшимо кількість ліній, намічених в попередньому етапі, зробимо їх більш частими і щільно розташованими. Це стосується перших двох грибів, в останньому ж трохи закрасимо внутрішню частину капелюшки. Збільшимо також і кількість точок на капелюшках. Прорісуем нижні частини ніжок і траву, завершуємо етап малюванням трави поруч з грибами.
Трохи затінити область всередині капелюшків, а також належимо густу тінь на самі капелюшки маленького і середнього грибів. Дотримуйтесь правил накладення тіні, позначте ділянки світла, півтіні і власне тіні, причому остання повинна бути сама густа.
Домогтися насиченого затінення можна за допомогою штрихування хрест-навхрест, зафарбовуючи потрібною кількістю шарів. До речі, мало не забули про рефлекс (світло, що відкидаються НЕ джерелом, а відображаються з поверхні, зазвичай має вигляд світлої облямівки на краєчку освітленого предмета) – зверніть увагу, як добре його видно на самому маленькому грибку.
Тепер зробимо тінь ще густішою. Також накладемо насичену тінь на капелюшок найбільшого гриба. До речі кажучи, більш детальний розбір тіней ми проводимо в уроці, який присвячений.
Заштріхуем капелюшок найбільшого грибами по аналогії з маленьким і середнім. Зробимо навколишнє гриби траву погустіше і намалюємо ще трохи травинок. Відзначимо, що основні частини тіні проглядаються і на капелюшку великого гриба, постарайтеся їх передати.
Якщо ви хочете ще потренуватися в простеньких уроках, рекомендуємо вам статтю про те, з мультфільму «Поні дружба це диво».
Ну а це був урок, присвячений тому,. Вони вийшли у нас дуже симпатичні, тільки наша редакція хотіла б попередити всіх читачів: НЕ ВЖИВАЙТЕ такі гриби в їжу, краще за все до них взагалі не торкатися. А ось змальовувати з них можна запросто. Надсилайте до нас ваші роботи і пишіть в коментарях побажання щодо нових уроків поетапного малювання. Будьте здорові!
Як намалювати гриб – малюємо підберезник.
Ну і ну, начебто тільки що малювала вербу і мати-й-мачуху, озирнутися не встигла, а вже й літо в розпалі – на ринку вже добрі люди продають гриби, та які великі! Коли вони вирости щось встигли?
Самій піти на грибне полювання ніколи, так що я купила «дари лісу» і тепер буду малювати і писати урок поетапного малювання грибів.
Йшла додому і гадала – а які гриби-то? Підберезники або підосичники? Форма у них однакова, різниця в кольорі капелюшки: помаранчева або бура. А у кого яка?
Подивилася в інтернеті – ага! З бурими капелюшками – підберезники. Так і запам’ятаю.
Обираю парочку грибів красивіше, спочатку малювати буду олівцем.
Тему «Гриби» ми не раз повторюємо протягом року – і розмальовку гриби розфарбовували і білочку годували і парасольку з грибочком порівнювали. Мені здавалося, що я маю чітке уявлення, як гриби виглядають – капелюшок і ніжка. Дааа, а ось зараз я нарешті бачу справжні, а не схематичні гриби. Треба ж – які ніжки-то у підберезовиків масивні. І ще так цікаво розкльошені донизу. А я думала – у грибів ніжки як рівна колона, а ось, виявляється, не у всіх.
Позначаю середню лінію – не стану називати «вісь симетрії», тому що однаковість половин у моїх грибів дуже приблизна. Проводжу лінію капелюшки – тут треба правильно визначити кут нахилу: у великого гриба капелюшок надіта рівно, а у маленького набакир. Форма капелюшків куполообразная, але теж не ідеальна. З нижньої сторони капелюшка знаходиться губчастий «гіменофор» – то, заради чого весь гриб і виріс – місце визрівання грибних спор. У підберезники гіменофор схожий на … поролон, пористий і трошки горбистий.
Контури грибів намальовані. Обсяг додамо штрихуванням.
До речі, капелюшок у маленького гриба майже чорна, а той, що побільше -посветлее, так і намалюємо. Ніжки теж різні. Я ось раніше думала – ніжки у грибів білі, а подивитися – вони сірі з безліччю чорних цяток. Так-то ось, мої теоретичні уявлення дуже відрізнялися від того, як гриби насправді виглядають. Гаразд, важливо не впиратися в свої помилки, а визнавати, і слідувати правді.
Ну ось – малюнок гриби готовий.
Я зараз зроблю те, що давно хотіла, але все не наважувалася і відкладала. Намалюю акварельними фарбами.
Справа в тому, що працювати фарбами я з дитинства не любила. У художній школі живопис прямо ненавиділа. Ухилявся і прикидалася хворою, щоб в день живопису не ходити в художку. Вчителі дотримувалися імпресіоністського підходу, а мені це було зовсім не близько. Вдумливо шукати відповідності півтонів і контрастів в чорно-білому карандашном малюнку мені подобалося, і це було навіть захоплююче. Але роботу пензлем, колірні переходи, рефлекси моя душа не приймала. Живопису я вчилася через силу і зціпивши зуби.
Після закінчення школи коробку з аквареллю я радісно закинув на антресоль і забула про неї. Згодом, як художник-оформлювач, я багато працювала гуашшю, але це зовсім інша техніка. А ось зараз, коли я взялася писати навчальні уроки, якось само вийшло, що мені стало цікаво малювати саме в кольорі. Завжди улюблених чорно-білих малюнків вже якось мало, не вистачає. Душа просить більшого. Ось тільки зараз я доросла до кольору!
Спочатку я розфарбовувала малюнки фломастерами, потім купила акварельні олівці. А ось недавно, сама на себе дивуючись, знайшла на антресолі коробку з аквареллю. Боже, як давно вона там лежала … А знаєте як важко долати неприязнь, отриману до якого-небудь предмету в школі.
Але, нічого, сміливіше.
Техніка акварелі полягає або в накладенні декількох прозорих шарів – лессировка, або в роботі по сирому листу. Але я поступлю простіше: для першого разу просто постараюся якомога точніше підібрати колір і розмалюю в один-два шари.
Обираю два інших грибочки – для різноманітності. Як намалювати – вже ми з вами обговорювали. Тепер справа за фарбами.
При розфарбовуванні капелюшки легко намалювалися, а найскладніше виявилося – ніжки.
На них не тільки чорні цяточки – там навіть є щось на зразок маленьких стружечек.
У старшій групі відбувається систематичне і послідовне ознайомлення дітей з різними видами образотворчого мистецтва, в основі яких лежить тематичний принцип. Вихователь продовжує розвивати композиційні уміння, удосконалює навички сюжетного малювання на теми навколишнього світу і художніх творів.
У старших групах велика увага приділяється творчим завданням, так як процес навчання і творчості взаємопов’язані. Однак не варто забувати і про активне використання ігрових прийомів на заняттях, тому що ігрова мотивація сприяє виникненню у дітей бажання виконати навчальне завдання. З цією метою коротко, але жваво і емоційно, вихователь розповідає вигадану історію про те, що потрібно допомогти ігровим персонажам (лялькам, ведмежата, білченяти і ін). головне -викликати добре ставлення дітей до персонажів і бажання їм допомогти.
У процесі роботи над темою «Гриби» з дітьми 5-6 років ускладнюється використання виразних засобів для передачі форми, кольору, композиційної і сюжетної складових. Таким чином, робота вихователя спрямована на закріплення і вдосконалення раніше отриманих знань про малювання геометричних фігур і передачі їх через зображення в різних предметах навколишнього світу з більш складною колірної і детальним промальовуванням, а також велике значення набуває художній задум дитини.
Діти вчаться зображати гриби більш натурально. Особлива увага приділяється не тільки передачі форми і основний кольорової палітри (середня група), а розвитку художнього задуму і уяви. На відміну від дітей молодшого віку, які часто зображують їх, малюючи вертикальний і горизонтальний овал в центрі аркуша паперу, діти старшого віку можуть зображати різні за формою і розміром, використовувати кольори в залежність від їх видів, створювати різні сюжети (в траві, під деревами , на лісовій галявині, в кошику), а також включати в малюнок різних персонажів (метеликів, їжачків, сонечок).
Можна використовувати традиційні техніки малювання (акварельними фарбами, гуашшю, кольоровими олівцями або восковими крейдою) з використанням різних прийомів, наприклад, малювання пензлем (всією кистю, кінцем, зафарбовуванням в одному напрямку). Нетрадиційні техніки є прекрасним способом створення маленьких шедеврів, перетворюючи дітей у справжніх майстрів, а заняття – в творчу майстерню. Такі техніки не тільки вносять різноманітність в традиційний хід заняття, але і розвивають творчий потенціал дітей, уяву, дитячу обдарованість в малюванні. Серед нетрадиційних технік, які вихователь може використовувати при навчанні малювання, такі: малювання пальчиками, відбиток печатками, малювання сіллю і ватяними паличками.
Ця тема дозволяє розвивати інтерес до образотворчої діяльності, тобто поряд з малюванням, вихователь може задіяти ліплення, наприклад, на тему «У ведмедя у бору гриби, ягоди беру», і аплікацію на тему «Грибна сім’я». На заняттях освоюється вміння ліпити їх цілого шматка глини або пластиліну різні за формою, вирізати з порівняно великого аркуша паперу, складати декоративні композиції, закріплювати технічні вміння (ліплення з допомогою стеки, тренування різних видів зрізів).
Педагог може запропонувати індивідуальні завдання дітям, які виявляють особливий інтерес і здібності до малювання. Наприклад, скласти більш складну композицію: намалювати осінній листок на капелюшку гриба; зобразити сонячний або дощовий день, пояснивши, що гриби ростуть швидше після дощу; лісових жителів (їжачка або білочку, заготовляють запаси на зиму) і інші сюжети в залежність від творчої активності як вихователя, так і дітей.
Створення композиції грає важливу роль в художньому розвитку дітей.Діти можуть запропонувати свої варіанти для розташування грибів на аркуші паперу і їх характерного оточення. Вихователь коригує їх ідеї і направляє в потрібно русло. Правильному і точному поданням кінцевого результату сприяє попередня робота з дітьми на початку заняття з малювання, а також бесіди на заняттях з ознайомлення з навколишнім світом, ліплення, аплікації. Діти вже мають уявлення про їстівних і отруйних грибах, про те, де і як вони ростуть і як правильно їх збирати, які звірі харчуються грибами, як правильно вести себе в лісі, тобто крім художньої освіти, закладаються основи екологічного виховання.
Класична композиція включає зображення боровічков, красноголовців, мухоморів і інших в траві, на лісовій галявині, в кошику. Однак, як було зазначено вище, дітям можуть бути запропоновані індивідуальні завдання з більш складною сюжетною композицією. Індивідуальні завдання можна дати невеликим підгрупах дітей з 3-4 чоловік. Роботи потім можуть бути об’єднані одним колективним сюжетом (з дитячих малюнків зробити лісову грибну галявину і допомогти ведмедику зібрати все, з малюнків їстівних і отруйних грибів скласти колаж для книги «Допоможи звірам дізнатися все про грибах»; попередньо намалювати вантажівку на великому ватмані, в кузов якого діти можуть помістити намальовані гриби і створити картину «Осінні дари лісу» і т. д.). Урізноманітнити класичні композиційні рішення можна за допомогою казкових сюжетів (герої улюблених казок збирають гриби; герої казки «Три ведмеді» пішли в ліс за грибами, ягодами), малювання казкових і фантастичних грибів для різних персонажів (сім гномів шукають казковий гриб для Білосніжки; герої улюблених мультфільмів шукають на придуманої планеті гриби химерних квітів, щоб розбудити сплячих тролів).
На початку заняття вихователь кілька хвилин відводить на активізацію пізнавальної діяльності дітей, яка, в свою чергу, сприяє формуванню цілісної картини для виконання навчального завдання. Як мотивуючого початку можна використовувати сценки, коли в гості приходять улюблені іграшки (лялька Маша, Мишка, Зайчик, Білочка, Незнайко і ін.), Включивши відгадування загадок або читання віршів. Далі слід поговорити з дітьми про видах (їстівні та отруйні), знайти схожі риси (гриби складаються з капелюшки та ніжки), обговорити відмінності (форма і колір капелюшки, товщина і висота ніжки). Далі вихователь показує картинки, слайди або муляжі різних грибів і називає їх.
При складанні конспекту заняття необхідно звернути увагу на послідовність і види завдань, які планується задіяти і правильно розподілити час на кожен навчальний етап:
Коли дитина малює, він свою чисту душу перекладає на папір.
Особливу увагу педагогу слід приділити поясненню всіх етапів малювання мухомора.
Вихователь показує картинки із зображенням їстівних грибів. Діти називають їх і описують особливості зовнішнього вигляду.
Вихователь показує картинки отруйних грибів. Діти називають їх і описують особливості зовнішнього вигляду.
Мухомор на білій ніжці з спідничкою і яскраво-червоною капелюшком з білими крапками Бліда поганка на довгій тонкій ніжці з спідничкою і жовтуватою капелюшком Несправжні опеньки зі світло-коричневими капелюшками Лисичка в травичці Ясний день в лісі. сімейка мухоморів
У старшій групі продовжується вдосконалення художніх навичок, в роботу включаються нові техніки і прийоми малювання, що розкривають творчі здібності дітей. Малювання безпосередньо пов’язано із заняттями з ознайомлення з навколишнім світом, аплікацією, ліпленням. Тема «Гриби» допомагає збагатити знання дітей про природу, розвивати уяву, естетичний смак. Запропонований оригінальний конспект заняття з малювання може стати основою для подальших творчих розробок вихователів.
Гриби – це не рослини і не тварини. Це представники окремої царства живих організмів на Землі. Вони поєднують в собі як раз ознаки і рослин, і тварин. Ми з вами будемо малювати поетапно олівцем їстівні гриби – печериці, які складаються з капелюшки та ніжки. Зазвичай гриби ростуть в лісах, де темно, біля коріння різних дерев. Часто ховаються під листям і травою. Щоб знайти гриби, треба проявити вправність і терпіння. Також необхідно навчитися розділяти їстівні та отруйні гриби. Гриби дуже смачні. Їх смажать, тушкують, запікають. Існує багато видів страв, до складу яких входять білки. Вони порівнянні з м’ясом по своїй живильній цінності.
Етап 1. Малюємо коло і три овалу – великий, середній і маленький. Обводимо великий овал і коло. Це капелюшки грибочків.
Етап 2. Тепер з кола і овалу малюємо ніжки грибів. Вони схожі на прямоугольнички. Два останніх овалу обводимо теж контурами різаних на половинки грибків з ніжками.
Етап 3. Зараз додатковими рисами надаємо обсяг грибам. Робимо лінії на ніжках грибів, на капелюшках. Різними рисками показуємо нерівності на поверхні грибів.
Етап 4. Робимо штрихи на ніжках, показуючи слоистость. На капелюшках покажемо дірочки на розрізі.
Етап 5. Розфарбуємо наш малюнок в рожевий колір. Чорним обведемо ще раз все контури і покажемо тіні. Ну, як у вас, вийшли грибочки?
СХОЖІ УРОКИ
Эти восхитительные обжаренные грибы Бэби Белла () готовятся в сливочном масле с соусом из трав, как в ресторане! Этот быстрый и простой рецепт гарнира занимает всего 15 минут, и он хорошо сочетается практически с любым блюдом, от пасты до гамбургеров.
Я очень рада поделиться с вами этим рецептом грибов для малышки Беллы! Может показаться, что это не так уж и много, но это один из тех рецептов, которые я готовила так много раз в последнее время, что сбилась со счета. Он настолько универсален, что его можно смешивать с макаронами, подавать на тостах, добавлять в запеканки и многое другое!
Обжаренные шампиньоны Белла не только имеют невероятный вкус, но в этом рецепте используются всего пять основных ингредиентов, а на приготовление уходит всего 15 минут. Эти грибы тают во рту и делают все, что вы подаете вместе с ними, таким же восхитительным на вкус с этим моросящим чесночным маслом. Настолько хорошо, что я, честно говоря, мог бы съесть все эти грибы за один присест в одиночку. В последнее время я подаю их со сливочным картофельным пюре. Боже мой – я просто не могу насытиться!
Если вы ищете простой, но вкусный рецепт овощного гарнира, который хорошо сочетается практически с любым основным блюдом, не ищите дальше, потому что этот рецепт с грибами Белла — именно то, что вам нужно. Давайте узнаем все подробности!
От белых шампиньонов до шампиньонов кремини и маленьких грибов Белла, существует так много разных названий грибов, что все это может немного запутать. Давайте проясним ситуацию!
Грибы Baby Bella на самом деле то же самое, что белые шампиньоны , но они просто более зрелые. Если бы грибы собрали немного раньше, они были бы все белые. Однако, как только они выросли и получили возможность созреть, они стали коричневыми и даже стали более ароматными. Мы называем эти темно-коричневые, очень вкусные грибы «детскими грибами Беллы».
Интересно, что грибы портобелло — это то же самое, что и маленькие грибы Беллы. У них просто было еще больше времени, чтобы созреть, поэтому они стали еще крупнее и мясистее.
Здесь все становится по-настоящему запутанным! В течение многих лет я задавался вопросом, в чем разница между шампиньонами кремини и шампиньонами Белла. Приготовив множество грибных рецептов, я, наконец, изучил и узнал, что кремини и грибы бэби Белла на самом деле ОЧЕНЬ одно и то же . Правильно, абсолютно никакой разницы!
Грибы Baby Bella полны питательных веществ, включая антиоксиданты, витамин B, медь и калий. В них мало калорий, натрия и углеводов. В этом конкретном рецепте грибы покрыты маслом, которое не очень питательно. Тем не менее, мы используем всего 2 столовые ложки, и вы можете уменьшить количество калорий, сократив количество масла вдвое, если хотите. Вы также можете заменить сливочное масло полезным для сердца оливковым маслом.
Ингредиенты для обжаренных грибов Bella :Этот рецепт обжаренных грибов состоит всего из 5 основных ингредиентов. Все они недорогие, их легко найти и собрать вместе для самых вкусных грибов!
Вам понадобится:
Как всегда, полный рецепт приведен ниже в нижней части этого поста, но вот краткий обзор процесса приготовления маленьких грибов Беллы.
Эти шампиньоны прекрасно подходят прямо на сковороде или в качестве гарнира, но есть и другие вкусные способы их подачи.
Несколько замечаний для идеальных обжаренных грибов!
Жареные грибы неотразимы, просты, надежны и универсальны. Добавьте ингредиенты в свой список покупок сегодня и порадуйте свои вкусовые рецепторы!
Как обычно, дайте мне знать, если вы в конечном итоге приготовите этот рецепт и как он вам понравился. Вы можете вернуться сюда, чтобы оставить комментарий или сделать фото и отметить меня в Instagram @foodwithfeeling! Мне всегда нравится видеть, что вы делаете из блога!
Печать
★★★★★
5 из 2 отзывов
Жареные грибы Baby Bella — это просто, элегантно и очень вкусно!
Режим приготовления Предотвратите потемнение экрана
*вы можете заменить оливковое масло на такое же количество дополнительного масла или наоборот
Вы также можете приготовить грибы целиком ИЛИ просто разрезанными пополам. Им может просто понадобиться еще несколько минут времени приготовления, чтобы достичь желаемой степени готовности.
Ключевые слова: шампиньоны бэби белла, шампиньоны кремини, обжаренные шампиньоны
[adthrive-in-post-video-player video-id=”9NqxlpzO” upload-date=”2021-05-25T03:54:27.000Z” name=”Обжаренные грибы кремини” description=”Обжаренные грибы кремини” player- type=”default” override-embed=”default”]
Etsy больше не поддерживает старые версии вашего веб-браузера, чтобы обеспечить безопасность пользовательских данных. Пожалуйста, обновите до последней версии.
Воспользуйтесь всеми преимуществами нашего сайта, включив JavaScript.
( 1000+ релевантных результатов, с рекламой Продавцы, желающие расширить свой бизнес и привлечь больше заинтересованных покупателей, могут использовать рекламную платформу Etsy для продвижения своих товаров.